Home Aktualności Z ostatnich dni Honorowy tytuł dla I LO w Lubartowie
Honorowy tytuł dla I LO w Lubartowie Drukuj Email
Wpisany przez dyr Zbigniew Sajda   
środa, 02 czerwca 2010 12:31

Dni Lubartowa połączone z obchodami 20-lecia Odrodzonego Samorządu Terytorialnego były okazją do uhonorowania I LO w Lubartowie tytułem ZASŁUŻONY DLA MIASTA LUBARTOWA. Tytuł ten, obok tytułu honorowego obywatela miasta, nadawany jest od roku 1993 instytucjom i osobom za zasługi dla miasta Lubartowa.

Stosowna uchwała Rady Miasta głosi n/t nadania tytułu, co następuje: „za całokształt działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej na rzecz miasta i regionu”.

Pamiątkową statuetkę oraz dyplom pani dyrektor Anna Wójtowicz odebrała z rąk Burmistrza Miasta Lubartów Jerzego Zwolińskiego oraz Przewodniczącego Rady Miasta Lubartów Jacka Zalewskiego podczas uroczystego koncertu w dniu 29 maja 2010 roku.

Tego dnia w godzinach popołudniowych nasza szkoła miała okazję zaprezentować się społeczności miasta. Podczas występu szkolny zespół muzyczny zagrał kilka utworów, które zgromadzona publiczność nagrodziła gromkimi brawami. Ilustracją do muzyki były prezentacje multimedialne oraz film o szkole przygotowane przez klasę Id oraz p. dyr. Z. Sajdę.

Następną okazją do zaakcentowania naszej obecności w mieście był udział pocztu sztandarowego ZS nr 2 w Lubartowie w niedzielnej Mszy Świętej, podczas której dokonano poświęcenia nowego sztandaru miasta Lubartów.

images/rsgallery/2010/honorowytytul/P1240507.jpgimages/rsgallery/2010/honorowytytul/P1240508.jpgimages/rsgallery/2010/honorowytytul/P1240558.jpgimages/rsgallery/2010/honorowytytul/P1240560.jpg